Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Deluxe Pomade fra Dapper Dan med medium hold og mellem glans - der er let at bruge hele dagen igennem!
Forlænget retur til 1. februar 2025
1-3 dages levering
Fri fragt over 500 kr. - ellers 39 kr.
Om produktet
Voksen til dit autentiske look
Deluxe Pomaden fra Dapper Dan har et medium hold og mellem shine, der kan tage dig tilbage til 1930’erne. Voksen er vandbaseret, hvilket gør den let at vaske ud, og bliver ikke stiv på noget tidspunkt af dagen - hvilket gør det let at style håret gennem hele dagen. Ved brugen af denne pomade kommer dit hår endda til at dufte fantastisk af citrus og vanilje!
Værd at vide:
Medium hold
Medium shine
Vandbaseret pomade
Duft: Citrus og vanilje
Anvendelse: Pomaden kan anvendes i både let fugtigt og helt tørt hår efter behov og style.