Hos Helsebixen ønsker vi at være en webbutik med det størst mulige sortiment, sammenholdt med at vi ønsker at give gratis fragt, giver det nogle udfordringer på en række varer hvor prisen per styk er lav og vægten er høj. Det koster os nemlig markant mere at behandle en tung ordre end en let ordre. Derfor har vi ved en meget lille del af vores særligt tunge eller uhåndterlige varer (såsom mel, frø, tunge glas, varer som går i stykker under fragt eller lign.) er vi nødt til at opkræve DKK ,- for håndtering. Der er derfor tale om et håndteringsgebyr og ikke en ekstra fragtomkostning.
Vi gør dette for at holde det simpelt for alle. Vi mener at det er fair at vi tilbyder alle varer, selv de tunge i vores sortiment. På de tunge varer, tager vi så et tung vare gebyr. Vi håber på din forståelse af dette, og at i støtter op om målet med et stort sortiment, da alternativet er at vi som en lang række af vores konkurrenter holder op med at sælge disse vare. Det ønsker vi ikke.
Vores mål er at gøre det så nemt og billigt for dig som muligt - men vi ønsker trods alt ikke at tabe penge.
Tilfører fugtighed efter en tæt barbering og efterlader en afkølende fornemmelse på huden.
Forlænget retur til 1. februar 2025
1-3 dages levering
Fri fragt over 500 kr. - ellers 39 kr.
Om produktet
Velduftende og lindrende aftershave
Trænger din hud til ekstra fugt og lindring, er SEB MAN The Gentleman Aftershave Balm det rette valg for dig. Den kølende aftershave-lotion er ideel som pleje efter barbering, hvor den efterlader din hud blød og velplejet.
SEB MAN The Gentleman Aftershave Balm fra Sebastian er en beroligende og fugtgivende after-shave balm. Aftershaven har en kølende og lindrende effekt på huden, så den efterlades i en sund balance og velduftende af bergamot og pink peber.
Plejende ingredienser
Gurana-ekstrakt tilfører huden intens fugt
Bergamot og pink peber vækker sanserne
Beroliger huden efter end barbering
Anvendelse
Du skal blot anvende en lille mængde ad gangen. Påfør lotionen lige efter barbering eller morgen og aften ved behov for ekstra fugt.